Newsroom

Events and News

Dni Grunwaldu 2018. XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Dni Grunwaldu 2018. XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Dni Grunwaldu 2018. XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem Tegoroczne Dni Grunwaldu odbędą się w dniach 11-15 lipca 2018 r. XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę o godz. 15.00 W bitwie, jak co roku, weźmie udział ponad 1000 rycerzy z całej Europy.Impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu organizowanych przez gminę Grunwald z siedzibą w Gierzwałdzie. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez środowiska "historyczne" na terenie naszego kraju.
Celem tego zgromadzenia jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego. Od 1998 roku spotyka się na polach pod Grunwaldem ponad 3000 miłośników średniowiecza z całego świata. Gościliśmy już przedstawicieli z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy a nawet Stanów Zjednoczonych.

Inscenizacja historyczna Legnickie Pole 1241 - „Tu można stracić głowę!”

Oblężenie Malborka 2018

Oblężenie Malborka 2018 Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki i pokazy konne. Możecie liczyć na widowiskowe elementy kaskaderskie. W końcu do Malborka przybędą najlepsi koniarze, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Dzielnych wojaków będzie można zobaczyć na terenach wokół zamku, a także na scenie. Przecież podczas oblężenia nie może zabraknąć scenek z pojedynkami rycerskimi. Na tej samej scenie będzie też miejsce na przedstawienia teatralne i koncerty.

III Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie 2018

III Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie 2018

III Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Turnieju Rycerskiego na Zamku w Bytowie. Kontakt i zgłoszenia - e mail : ag.kikcio@wp.pl Kramy mile widziane - kontakt (Bytowskie Centrum Kultury, tel. 48 59 822 2544) Zamkowe wzgórze to tradycyjnie miejsce obozowe (tylko namioty historyczne). Kto był u nas to wie, że warto... rozsyłacie wici. Zapewniamy wyżywienie w dniu turnieju - 28 lipca (śniadanie, obiad, biesiada po bitwie). Przyjazd uczestników i rozbijanie obozowiska już w piątek (miejsce bez zmian).

I Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy

I Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy

I Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy Do kalendarza lokalnych imprez ma szansę dołączyć kolejna letnia propozycja dla wielbicieli militariów i rywalizacji ze średniowieczem w tle. W jeden lipcowy weekend możemy się spodziewać najazdu rycerzy na...otoczenie zamku Cisy! Sprawdziliśmy, na ile realne jest stworzenie tej sympatycznej imprezy.